Štěpkovač

Na zpracování biomasy vlastníme výkonný štěpkovač značky Heizohack HM 14 - 800 KL na podvozku Mercedes Benz poháněný přímo z motoru tohoto nákladního auta o výkonu až 440 HP, který zajišťuje kvalitní a rychlé zpracování biomasy na štěpku.

Stroj je vybaven hydraulickou rukou na vkládání materiálu o délce 9,5m. Vstupní otvor má rozměr 120 x 80 cm, což zaručuje dostatečnou kapacitu pro vkládání štěpkovaného materiálu.

Štěpkujeme veškeré dřevní odpady: krajiny, palety, odřezky, klest, celé kmeny do průměru až 80 cm. Náš štěpkovač je rovněž vybaven hydraulickým štípacím kuželem, což umožňuje snadné rozštípnutí přesílené kulatiny a usnadňuje tak její zpracovnání na štěpku. Výkon stroje je dle štěpkovaného materiálu cca 100 prm / hod. Velikost štěpky lze přizpůsobit vyměnitelnými síty dle požadavku zákazníka.

Cena za štěpkování je smluvně dle dohody. Zajišťujeme kompletní služby v této oblasti - vyvážení klestu vyvážecí soupravou Ponsse ELK a štěpkování.

Technika

Model HM 14-800 KL představuje nejsilnější štěpkovač od německé firmy Heizomat ve verzi integrované na podvozku nákladního automobilu Mercedes Actros s pohonem všech kol a výkonem až 440 HP. Je schopen zpracovat stromy s průměrem kmenů do 80 cm. Pohon štěpkovače je zajištěn přímo motorem nákladního vozu.

Tento štěpkovač lze snadno a rychle dopravit po vlastní ose na pracoviště. Zaručujeme výrobu kvalitní štěpky efektivním a hospodárným způsobem.

Štěpka

Dřevní štěpka vzniká při zpracování dřevní tuhé biomasy, sloužící k výrobě tepla. Štěpka je štěpené kusové dřevo, jehož výhodou je lepší skladování, menší obsah vody a po spálení i méně popelu. Štěpka je velká 2,5 až 5 cm.
Štěpka se používá jako palivo v teplárnách, palivo do kotlů v domácnostech i ve větších budovách, může se také lisovat do pelet či briket. Cenově patří mezi nejlevnější způsoby vytápění. Je to efektivní způsob, jak z dřevního odpadu vyrobit produkt, který je dále využívaný. Proto se štěpka řadí k obnovitelným zdrojům, jedná se o ekologické biopalivo.

Rozlišujeme různé druhy štěpky:

Hnědá štěpka je vyrobená především z kulatiny, vlákniny nebo z odkorů, které vznikají jako odpad při zpracovávání kulatiny. V hnědé štěpce lze videt části kůry.

Zelená (lesní) štěpka je vyrobená z ořezaných větví těžených stromů, převážně jehličnatých. Zelená štěpka se vyznačuje zvýšeným obsahem pryskyřice, která podporuje hoření.

Bílá štěpka je vyrobená z odkorněného dříví, obvykle odřezků při pilařské výrobě, na jednotlivých štěpkách se nenachází kůra. Bílá štěpka se využívá především pro výrobu dřevotřískových desek.

Štěpkovač
Štěpkovač
Štěpkovač
Štěpkovač
Štěpkovač
Štěpkovač
Štěpkovač
Štěpkovač
Štěpkovač
Štěpkovač
Štěpkovač
Štěpkovač
Štěpkovač